Read here: https://www.superwebtricks.com/powered-by-blogger-attribution/?noamp=mobile for more detail.

Лична анализа као специфично животно искуство.

 Пре него што изаберемо свог психотерапеута, важно је да се информишемо колико сати личне анализе та особа има, зато што је лична анализа изузетно важан индикатор квалитета његовог приступа у раду са клијентима. Што је више радио на својим садржајима, боље ће приступ имати и већи капацитет да разуме "неразумљиво", обухвати све оно што је најтеже, остане, разуме и не одиграва своју животну причу.
Сама чињеница да из недеље у недељу, неки годинама, седимо са терапеутима у аналитичком контексту и делимо са њим свој свет, говори да смо заједно на једном важном животним задатку који може да се развија у много различитих праваца, као што је и сам живот често непредвидив.
Бити сведок тих промена у клијенту и у себи, видети их, слушати је само по себи благотворно. Остати у улози клијента, издржати чак и онда када немамо неко јасно решење или не видимо пут је такође подвиг.

Бавећи се свакодневницом, раним детињством, актуелном животном ситуацијом, односима са блиским људима, демистификацијом породичних образаца, емоционалним трансгенерацијским условљавањима, породичном и брачним динамиком као и односом клијената са друштвеним контекстом у коме живи, ради, постоји, ми се непрекидно бавимо и собом.
Зато је однос клијент-терапеут обострано исцељујући процес.
Дакле, бити у терапијским процесу није ни мало лак задатак и када то знамо лакше ће нам бити да разумемо зашто се људи тешко одлучују за аналичку психотерапију и како лако успевају да преваре себе да су у терапијским процесу док гледају видео клипове на јутјубу или читају текстове попут овог мог који је написан пре пет година. :)

Дакле, психотрапија подразумева бити у психотерапијском односу у психотерапијском контексту, психотерапија није фејсбук и јутјуб анализа.

Тамара Брадић, психолог/психотерапеут, председник Удружења "Глас душе".

Контакт за заказивање сеанси: 069 4627846

Нема коментара:

Постави коментар